26.11.09

Smth. про зізіфус. А що це?

ферополі помітила у продавця темночервоні ягоди. Може це така кримська шипшина? Він відповів: зізіфус, і це просто кладезь вітамінів. 


 На привокзальному базарчику в Сим
Вирішила ризикнути і купити на пробу.

М'якоті небагато, всередині - кісточка. Кисло-солодкі. Найбільші ягоди мали смак фініка. Та й формою його нагадували. Друзям у Тернополі теж так здалося.
Колеги-журналісти в Києві спочатку не наважувались спробувати. А потім все втоптали, хто під чай, а хто під пиво.


Згодом в інших продавців також помітила ці плоди. Торговці звісно довго співали дифірамби, або ж лаконічно говорили: "Це дерево життя, допомагає від усього". Детальніше - на аудіо (додам пізніше).

А ось, що вдалося мені знайти про ці плоди:

  • Зизифус, унаби, ююба, жожоба, китайский финик — все это названия субтропической плодовой культуры. В настоящее время в Китае выращивают около четырехсот сортов. Обширные площади занимает в Индии и Пакистане. Популярность зизифуса в последнее время интенсивно растет. (За інф.журнала "Огородник")
  •  Зизифус - культура субтропическая и мало еще распространенная в Крыму. В основном им занимаются любители, но есть уже и промышленные сады. Употребляют плоды в свежем, консервированном и копченом виде, а также для производства компотов, варенья, маринадов, пюре, цукатов, широко используются в кондитерской, парфюмерной и фармацевтической промышленности. С давних времен плоды использовались для лечения простуд, болезней печени сердца и почек, для снижения артериального давления. (Інф. мінагрополітики Криму) 

Немає коментарів:

Дописати коментар